جاذبه های طبیعیسیاهوشهرها و شهرستان های هرمزگان

روستای چاهکل

امتیازپست post

روستای چاهکل روستایی زیبا در ضلع جنوبی درگز با آب و هوایی معتدل و محصول کشاورزی نارنگی می باشد .

با وجود خشکسالی های اخیر خوشبختانه چاهکل با وجود قرارگیری در جنوبی ترین ضلع دامنه رشته کوههای زاگرس و در مسیر آبهای زیر زمینی هنوز از منابع آبی خوبی برخوردار است و ۱۰۰ درصد آب کشاورزی و مصرفی خود را از چاههای آب تامین می کند.

شغل دامداری در چاهکل از رونق خوبی برخوردار است و خانوده ها بخشی از درآمد خود را از محصولات لبنی و پروتئینی تامین می کنند.

آغر قارچ ریشه ای زیرزمینی که این روزها نامش بر سر زبانهاست و از ارزش غذایی بالایی برخوردار است در چاهکل هم می روید و در بهترین سالهای بارشی باران مقادیر زیادی از آغر در چاهکل برداشت می شود.

روستای چاهکل

کُنار چاهکل هم از طعمها و رنگها و اندازه های مختلفی برخوردار است و بسیاری از گردشگران و اهالی منطقه سیاهو و سایر شهرستانهای هرمزگان سیزده نوروز خود را برای هم گذراندن در طبیعت بکر چاهکل و هم خوردن کُنار چاهکل انتخاب می کنند.

اهالی روستای چاهکل مردمانی ساده و مهمان نواز هستند و با توجه مشکلات آموزشی و نبود امکانات جهت تحصیل فرزندانشان مجبور به مهاجرت به شهرها شده اند و بسیاری از جوانان چاهکلی در بندرعباس و سایر شهرهای استان هرمزگان دارای مدارک عالیه و پست های مدیریتی می باشند.

نارنگی چاهکل از بهترین نارنگی در سالهای اخیر در منطقه سیاهو شناخته شده و روانه بازار تهران و سایر شهرستانها گردید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا