جاذبه های تفریحیجزیره کیششهرها و شهرستان های هرمزگان

پارک هنگام کیش

امتیازپست post

پارک هنگام، از قدیمی ترین و بزرگترین پارک های کیش محسوب می شود که مکان مناسبی برای تفریح و رفع خستگی مسافران پس از خرید و گردش در جزیره می باشد، پوشش گیاهی انبوه و سبز رنگ این پارک در کنار آبی سواحل نیلگون خلیج فارس تضادی چشم نواز ایجاد کرده است.

پارک هنگام در نزدیکی مرکز خرید پردیس 1 قرار گرفته است، و عده زیادی از مسافران پس از آن که از این مرکز خرید، دیدن می کنند، سری به پارک هنگام زده و ساعاتی را در پارک و چشم انداز روح نواز پارک هنگام، به استراحت و رفع خستگی می پردازند.

هوای پارک هنگام بسیار مطبوع است و سایه بان هایی که برای مسافران در نظر گرفته شده است، در کنار پوشش گیاهی پارک، فضای مناسبی را برای استراحت و آرامش مسافران فراهم می کنند. البته پوشش گیاهی و درختان این پارک به گونه ای انتخاب شده است که متناسب با شریط آب و هوایی جزیره باشند و به آبیاری کمتری نیاز داشته باشند.

از تفریحاتی که در پارک هنگام وجود دارد، پیست دوچرخه سواری است که گردشگران کیش می توانند با اجاره دوچرخه، اسکوتر و موتور برقی، با قیمتی معقول و کاملا مناسب در این پیست به گردش به پردازند. پیست پیاده روی نیز محل مناسبی برای علاقه مندان به پیاده روی می باشد.

 

 

جاذبه‌های تفریحی

جزیره کیش به دلیل ماهیت گردشگری خود، طی سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته‌است. علاوه بر آثار تاریخی که مورد توجه گردشگران است، پارک‌های ساحلی و تفریحی مانند تم پارک آبی اوشن، پارک هنر، ساحل مرجانی، سواحل ماسه‌ای-مرجانی، باغ وحش، آکواریوم، باغ پرندگان کیش، دلفیناریوم، شهر زیر زمینی کاریز، کلبه هور، کشتی‌های تفریحی و همچنین کشتی به گل نشسته یونانی از دیگر دیدنی‌های کیش می‌باشند. از دیگر جاذبه‌های تفریحی کیش می‌توان به پارک کیبل اسکی کیش، باغ راه، تفریحات دریایی، غواصی، موتور سواری و گشت دور جزیره کیش اشاره کرد

 

جزیره به عنوان چهارمین مقصد گردشگری در جنوب غرب آسیا از سوی سازمان گردشگری اعلام شده‌است. وجود جاذبه‌های گردشگری و فضاهای زیبا و دیدنی جزیره کیش بوده و چشم‌انداز بسیار زیبای دریای هرمز علت این امراست. در منطقه آزاد کیش جاذبه‌های دیدنی وجود دارد، مانند کشتی یونانی، منطقه جنگلی آهوان آزاد، پارک دلفین‌ها و تعدادی اسکلههای دیدنی که به اختصار در ادامه به توصیف این مناطق پرداخته خواهد شد. کشتی یونانی که نماد جزیره کیش است به عنوان یکی از مناطق پر بازدید جزیره محسوب می‌شود. این کشتی دیدنی در سال ۱۳۴۵ نزدیک به روستای باغو به گِل نشته است.

 

جزیرهٔ کیش دارای بیش از ۸۲۰۰ تخت اقامتی است که بیشترین تراکم امکانات اقامتی در ایران را داراست. جزیرهٔ کیش سالانه پذیرای بیش از یک‌میلیون نفر گردشگر داخلی و خارجی است. عدم نیاز به دریافت ویزای ورود برای کلیهٔ اتباع خارجی، یکی از زمینه‌های ورود گردشگران خارجی است؛ گرچه به‌دلیل وجود محدودیت‌های اجتماعی، به‌ویژه گردشگرانِ زنِ خارجی کشش کمتری به این جزیره دارند. همچنین موقعیت منطقهٔ آزاد اقتصادی این جزیره باعث شده تا مراکز خرید کیش به یکی از جاذبه‌های گردشگری جزیره تبدیل شود. همچنین کیش پارک‌های سرسبز و زیبایی دارد که می‌توان به پارک شهر و پارک مینا و باغ راه و … اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا