بشاگردجاذبه های طبیعیشهرها و شهرستان های هرمزگان

رودخانه انگهران

امتیازپست post

رودخانه انگهران یکی دیگر از جاذبه هایی که شهرستان بشاگرد را به یک شهرستان زیبا تبدیل می کند وجود رودخانه های فصلی، دائمی، پرآب و زیبا است، که هر ساله پذیرای گردشگران زیادی مخصوصا در ایام نوروز می باشد.

بسیاری از مسافران در سفر به بشاگرد، چند ساعتی را در کنار رودخانه های این شهرستان می گذرانند و به صدای این رودخانه گوش فرا می دهند و به این ترتیب، آمدن به کنار رودخانه های بشاگرد موجب کسب آرامش و انرژی از این طبیعت زیبا می شود.

رودخانه انگهران یکی از مهم ترین روخانه های شهرستان بشاگرد است که در مسیر شمال غربی بشاگرد از رشته کوه های بزرگ و چشمه های پر آب منطقه درابسر سرچشمه می گیرد.

این رودخانه به علت اینکه از کنار شهر گوهران می گذرد و از گذشته به زبان و گویش محلی بشاگردی انگهران نام قدیمی گوهران بوده است همه این رودخانه را به نام رودخانه انگهران می شناسند و این رودخانه در اکثر ماه های سال پرآب بوده و در زمینه جاذبه های گردشگری نیز اهمیت زیادی دارد.

 

رودخانه انگهران

 

شهرستان بشاگرد

بشاگرد (یا در گویش محلی بَشکَرد) یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان واقع در جنوب شرقی ایران است. مرکز این شهرستان، شهر سردشت است. بشاگرد قبل از اینکه تبدیل به شهرستان شود منطقه ای از شهرستان جاسک در هرمزگان بود.

در سال ۱۳۸۵ منطقه ی بشاگرد توسط رییس جمهور وقت _محمود_احمدی نژاد_به شهرستان ارتقاء یافت.

بیشتر مردم بشاگرد در شهرستانهای جاسک و میناب زندگی میکند.

جمعیت شهرستان بشاگرد طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ ۳۳٬۰۸۵ نفر بوده‌است.

بشاگرد بیش از 286 روستای کم‌جمعیت دارد که در منطقه‌ای وسیع،درعرض جغرافیایی ۲۶ درجه و ۴۵ دقیقه و طول جغرافیایی ۵۷ درجه و ۵۴ دقیقه، در جنوب شرقی استان هرمزگان،همجوار با استانهای کرمان و سیستان و بلوچستان پراکنده هستند.

آب و هوای شهرستان بشاگرد تابستان های گرم و زمستانهایش سرد خشک است

اما در مناطقی که بیشتر به کوهستان نزدیک هستند آب و هوا معتدلی را دارد

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا