دسته‌بندی نشده

رستوران فانوس بندرعباس

امتیازپست post
رستوران فانوس بندرعباس انواع غذاهای ایرانی، دریایی، کبابی و حتی فست فود را به مهمانان خود ارائه می‌دهد و از بین آنها اغلب غذاهای ایرانی طرفدار بیش‌تری دارد. البته یکی دیگر از غذاهای محبوب این رستوران، غذای مصری با سس مخصوص آن است. رستوران فانوس از نظر جغرافیایی موقعیت خوبی دارد چون به بازار قدیمی و مراکز خرید در بندرعباس و همچنین اسکله نزدیک است همین امر باعث شده که بسیاری از مسافران و گردشگران حتی شده برای یک‌بار به این رستوران سر بزنند.
آدرس: بندرعباس، میدان هفده شهریور، روبروی سیتی‌سنتر

بَندَرعَبّاس مرکز استان هرمزگان و یکی کلان‌شهرهای رسمی ایران است که در جنوب ایران قرارگرفته است. شهر بندرعباس پس از شهر شیراز، بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر در جنوب ایران است. شهر بندرعباس مرکز شهرستان بندرعباس و یکی از نام‌های پیشین آن بندر گمبرون بوده که با لشگرکشی شاه عباس یکم و بیرون راندن پرتغالی‌ها از ایران نامش به بندرعباس تغییر یافته‌است.

بندرعباس بزرگترین بندر ایران است، علاوه‌بر آن مجتمع بندری شهید رجایی و بندر شهید باهنر به‌عنوان نقطه اتکای اقتصاد ایران در جهت جابه‌جایی کالا و نیز وجود کارخانه‌های پرشمار و بزرگ صنعتی؛ بندرعباس را به شهری مهم در زمینهٔ بازرگانی و صنعت کشور همچنین منطقه مبدل کرده‌است.

فاصله بندرعباس تا تهران ۱۲۸۷ کیلومتر، تا تبریز ۱۸۰۰ کیلومتر ، تا اصفهان ۹۳۳ کیلومتر، تا شیراز ۵۷۷ کیلومتر و تا کرمان ۴۹۱ کیلومتر است.

بندرعباس به دلیل شرایط ویژه خود همواره پذیرای مهمانان بسیاری از همه نقاط ایران است و جمعیت این شهر در فصل‌های مختلف سال متفاوت است و همین شرایط موجب شده تا این شهر به یکی از مقصدهای گردشگری دریایی جنوب کشور تبدیل شود.

در سال ۱۶۲۲ میلادی، سپاهیان شاه‌عباس با فرماندهی سردار ایرانی امام‌قلی خان توانستند پرتغالی‌ها را در جنوب شکست دهند و به افتخار این پیروزی گمبرون به بندرعباس تغییر نام یافت. شهردار کنونی شهر بندرعباس عباس امینی‌زاده است که از شهریور ۱۳۹۲ تاکنون این مسئولیت را برعهده دارد. امام جمعه کنونی شهر بندرعباس محمد عبادی‌زاده است که از تیر ۱۳۹۸ تاکنون این مسئولیت را برعهده دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا