بندرعباسشهرها و شهرستان های هرمزگانمراکز خرید

بازار ماهی فروشان بندرعباس

امتیازپست post

بازار ماهی فروشان بندرعباس یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این شهر است. درواقع ماهی یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر بندرعباس، در استان هرمزگان در سواحل جنوبی ایران است. ماهی‌های عرضه شده در بازار ماهی‌فروشان شهر بندرعباس توسط ماهیگیران بومی تازه شکار و فروخته می‌شود. در این محتوا به معرفی بازار ماهی‌فروشان شهر بندرعباس، بازار جدید ماهی فروشان بندرعباس، انواع ماهی در این بازار، انواع ماهی‌های بندرعباس و گران‌ترین و ارزان‌ترین ماهی این بازار پرداخته شده است.

 

بندرعباس شهر بندری و مرکز استان هرمزگان است. از آنجایی که شهرستان بندرعباس صنعت صیادی قدرتمندی دارد واکثرا منبع معیشت مردم از طریق صید ماهی است. لذا بازار ماهی‌فروشان رونق و تاریخ طولانی دارد. همچنین این بازار در نزدیکی ساحل، یکی از مکان‌هایی است که گردشگران و مسافران دوست دارند، از آنجا دیدن کنند. خصوصاً این بازار، در اوایل صبح که ماهی‌های دریایی رنگارنگ و آبزیان متنوع در آن وجود دارد، بسیار دیدنی است. در واقع بازار سنتی ماهی‌فروشان بندرعباس از سال‌های دور در ساحل بندرعباس رونق داشته و مشهور بوده است. این بازار یکی از جاذبه‌های گردشگری در این شهر است که گردشگران زیادی را به خودش جلب می‌کند. به همین منظور بازار جدید و مدرنی جایگزین بازار سنتی شده است تا تبدیل به بزرگترین بازار فروش آبزیان دریایی در شهر بندرعباس شود و نیازهای همه‌ی مردم و گردشگران را برآورده می‌کند.

 

 

بازار جدید ماهی فروشان بندرعباس

بازار جدید ماهی‌فروشان شهر بندرعباس، بازاری کاملا بهداشتی و تمیز، با روشنایی بالا و نورگیر است. البته قیمت ماهی‌های مشهور بندرعباس در آن گران است. این بازار جدید  در مساحتی در حدود  یازده هزار متر مربع در حریم ساحل بندرعباس ساخته شده است. از زمان افتتاحیه آن چند ماهی می‌گذرد. این بازار در مقایسه با بازار ماهی‌فروشان تهران و رشت بزرگتر و مدرن‎‌تر است و این بازار، برخلاف بازار ماهی‌فروشان رشت روباز نیست.

در سردر ورودی این بازار نقاشی‌های با کاشی‌های شکسته به عنوان تزئینات به کار رفته است. طرح این نقاشی‌ها، فرهنگ بومی منطقه از صید ماهی تا لباس محلی زنان بندر را به نمایش می‌گذارد. این نقاشی با کاشی شکسته پر از رنگ و داستان زندگی منطقه است و زیبایی خاصی به این بازار داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا